REJESTRACJA
<< Powrót

Dlaczego warto wyjechać do pracy w Holandii w 2023 roku?

Holandia to kraj, w którym nie brakuje atrakcyjnych propozycji pracy dla obcokrajowców. Ciekawe i dobrze płatne zajęcie mogą tam znaleźć także studenci i osoby bez doświadczenia zawodowego. Dlaczego warto pracować w Holandii? Ile wynoszą zarobki i od czego zależą? Kogo aktualnie poszukują pracodawcy?

Atrakcyjne wynagrodzenie - praca w Holandii

Począwszy od 1 lipca 2022 roku minimalna stawka godzinowe dla osób powyżej 21 roku życia (40 - godzinny tydzień pracy) wynosi 10,14 euro. Przy czym rząd Holandii zapowiedział 10-procentową podwyżkę płacy minimalnej w 2023 roku. Tym samym najniższe wynagrodzenie wzrośnie o ponad 170 euro.

Od czego zależą zarobki w Holandii? Przede wszystkim od kwalifikacji, doświadczenia, znajomości języka, a także miejsca pracy (w miastach mogą być one wyższe) oraz wieku. Od 2019 roku pełne wynagrodzenie mogą otrzymać osoby, które ukończyły 21 lat. Przykładowo kierowca zarabi ok. 1 890 euro brutto, elektryk ok. 2 190 euro brutto, spawacz ok. 2 500 euro brutto, a pracownik na magazynie 1 560 euro brutto.

Oprócz wynagrodzenia mogą być także przyznawane dodatki za pracę w sobotę, niedzielę, święta oraz na nocną zmianę i powyżej 8 godzin dziennie. Wynoszą one odpowiednio:

  • 125% stawki godzinowej za pracę w sobotę,
  • 150% stawki godzinowej za pracę w niedzielę,
  • 200% stawki godzinowej za pracę w święta,
  • 125% stawki godzinowej za pracę na nocnej zmianie,
  • 125% stawki godzinowej za pracę powyżej 8 godzin dziennie.

Bogaty wybór ofert pracy w różnych branżach

Obecnie w Holandii brakuje:

  • spawaczy,
  • operatorów,
  • lakierników,
  • elektryków,
  • monterów,
  • tokarzy,
  • blacharzy,
  • hydraulików.

Na powyższe stanowiska pracodawcy poszukują najczęściej osób z doświadczeniem, którzy mają odpowiednie uprawnienia i przeszli niezbędne szkolenia. Najczęściej oferty pracy dotyczą branży: produkcyjnej, logistycznej, budowlanej oraz technologicznej.

Praca w Holandii umożliwia zdobycie cennego doświadczenia zawodowego oraz umiejętności pożądanych na rynku pracy. Do takich kompetencji należą m.in.: zarządzanie sobą w czasie czy praca w zespole. Dzięki temu można wyróżnić się na tle innych pracowników i zyskać w oczach rekrutera przy aplikowaniu na wymarzone stanowisko. Kolejną zaletą jest nauka języka i możliwość poznania osób z całego świata.

Językiem urzędowym w Holandii jest niderlandzki, który nie należy do najpopularniejszych. Dlatego też do podjęcia pracy w Holandii zupełnie wystarczy komunikatywna znajomość języka angielskiego. Choć nie zawsze jego znajomość jest potrzebna bo istnieją oferty pracy bez znajomości języka, to o dobre przygotowanie językowe warto zadbać przed wyjazdem. Sam pobyt z pewnością wzbogaci słownictwo i zwiększy pewność siebie w kontaktach międzyludzkich. Tym bardziej że w Holandii nie brakuje obcokrajowców. Według szacunków stanowią oni aż 20% mieszkańców.

Dużym plusem jest łatwość w zatrudnianiu osób UE. Osoby, które pochodzą z kraju należącego do Unii Europejskiej nie potrzebują pozwolenia na pobyt i pracę. Jedynie wymagane jest wyrobienie numeru sofi, dzięki któremu można założyć konto bankowe, na które wpłacane będzie wypłata.

Dziękujemy! Jeszcze tylko kilka informacji...

Wyjedź
do pracy w Holandii!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 RUIGROK Polityka prywatności