REJESTRACJA
<< Powrót

Co trzeba zrobić, żeby pracować w Holandii?

Przed przyjazdem do pracy w Holandii trzeba wykonać kilka ważnych kroków. W zależności od rodzaju zatrudnienia, czy miejsca pracy, spełnienie warunków będzie wyglądało nieco inaczej. Niekiedy przed wyjazdem do pracy w Holandii, trzeba będzie pozyskać odpowiednie pozwolenia na pracę, czy oświadczenie o niekaralności. W niektórych przypadkach, agencje pracy pomagają przygotować się do wyjazdu do pracy w Holandii. Przeczytaj wpis i zapoznaj się z najważniejszymi wytycznymi.

Numer identyfikacyjny BSN - czy jest potrzebny?

Planując wyjazd do Holandii należy zarejestrować się w urzędzie miasta, w celu uzyskania specjalnego numeru identyfikacyjnego BSN (Burgerservicenummer). Numer BSN jest holenderskim odpowiednikiem polskiego numeru PESEL. Jest nadawany obywatelom holenderskim, oraz cudzoziemcom przebywającym na terenie Holandii, dłużej niż 4 miesiące. Służy on m.in. do rozliczania podatków, czy załatwiania wszystkich formalności administracyjnych.

W sytuacji samego pobytu na terenie Holandii do 4 miesięcy, nie potrzebujemy numeru BSN. Natomiast podejmując pracę np. sezonową, taki numer musimy posiadać. W urzędzie miasta uzyskamy numer identyfikacji socjalno-podatkowej jako nierezydent, czyli osoba przebywająca w Holandii czasowo. Co ważne, numer identyfikacji BSN uzyskamy za darmo.

W Ruigrok otrzymasz pomoc przy przygotowaniu odpowiednich dokumentów do uzyskania wszystkich formalności.

Ubezpieczenie w Holandii

W Holandii ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe i płatne. Pracując z Ruigrok, zapewniasz sobie ubezpieczenie zarówno w pracy, jak i poza nią. Koszt ubezpieczenia jest taki sam dla wszystkich pracowników. W przypadku braku ubezpieczenia, może być nałożona kara w wysokości 350 euro.

Ubezpieczenie zdrowotne w Holandii obejmuje koszty usług medycznych, takich jak wizyta u lekarza, przejazd karetką pogotowia czy pobyt w szpitalu. Wizyty u stomatologa nie są brane pod uwagę, chyba, że jest to nagła pomoc. Maksymalny zwrot możliwy do uzyskania to 200 euro na rok.

Ważne dokumenty - co przygotować przed wyjazdem do pracy w Holandii?

Do przekroczenia granicy i podjęcia pracy, niezbędny jest dokument tożsamości. Może to być dowód osobisty lub paszport. Pamiętaj, że dokument musi być ważny i nie może być w żaden sposób uszkodzony.

W Ruigrok, aby podjąć pracę w Holandii, musisz posiadać oświadczenie o niekaralności. To dokument potwierdzający, że dana osoba nie została skazana wyrokiem sądu i nie figuruje w Krajowym Rejestrze Karnym. Zaświadczenie takie uzyskamy z Krajowego Rejestru Karnego, które prowadzone jest przy każdym sądzie powszechnym. Możesz również takie zaświadczenie zdobyć online, poprzez złożenie odpowiedniego e-wniosku.

Obowiązkowe jest także, założenie konta walutowego. Możesz to zrobić w swoim lub dowolnym banku w Polsce. Konto otworzysz w oddziale banku lub online.

Podsumowując, istnieje kilka aspektów, o które należy zadbać przed wyjazdem do Holandii. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek pytań, możesz skontaktować się z zespołem Ruigrok dzwoniąc pod numer podany na stronie lub wypełniając formularz kontaktowy. Chętnie pomożemy!

Dziękujemy! Jeszcze tylko kilka informacji...

Wyjedź
do pracy w Holandii!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 RUIGROK Polityka prywatności