REJESTRACJA
<< Powrót

Co warto zwiedzić po pracy w Holandii?

Holandia od lat pozostaje jednym z najchętniej wybieranych kierunków do emigracji zarobkowej. Co roku tysiące naszych rodaków podejmuje się tam pracy sezonowej i tymczasowej, a część decyduje się zostać na stałe. Znajdują zatrudnienie głównie w pracy na produkcji, w logistyce, rolnictwie lub przemyśle.

Wyjazd do pracy za granicę to nie tylko możliwość zarobienia dobrych pieniędzy, ale także świetna okazja do poznania nowych ludzi i ich kultur. Wielu korzysta z szansy i decyduje się przy okazji na zwiedzanie atrakcji turystycznych. Wciąż pozostaje pytanie, gdzie można pójść po pracy i co warto zwiedzić pracując w Holandii.

Ciekawe miejsca w Amsterdamie

Bez wątpienia najbardziej znanym miastem w Holandii jest jej stolica, czyli piękny Amsterdam. Miasto powinno znajdować się na mapie każdej osoby, która planuje przyjazd do tego kraju. Nic tak nie oddaje klimatu tego miejsca jak wspaniałe, zabytkowe uliczki oraz wiele długich kanałów wodnych. To dzięki nim stolica Holandii może być porównywana z Wenecją.

Pracownicy udający się po pracy na zwiedzanie miasta, będą zachwyceni piękną architekturą miasta. Do miejsc szczególnie polecanych do zwiedzenia w Amsterdamie można zaliczyć Pałac Królewski, Plac Dam czy zabytkowe kościoły na czele z Westerkerk. Warto również udać się na wycieczkę do dzielnicy Jordaan, gdzie swoim urokiem zachwycać będą niezwykle małe kamienice.

Część turystów może być też zainteresowana zobaczeniem słynnej już dzielnicy czerwonych latarni czy niezliczonych lokalnych muzeów.

Zachwycający port Holandii - Rotterdam

Drugim polecanym miastem do odwiedzenia w Holandii jest miasto portowe, czyli Rotterdam. To bardzo turystyczne miasto, które ściąga co roku tysiące zwiedzających. Główną atrakcją tego miasta jest port, uważany za jeden z największych w Europie. Raz do roku w porcie odbywają się tzw. dni otwarte (Open Dagen) z masą zabaw dla dzieci i wielbicieli marynistyki. Spacerując po centrum miasta, będziemy mogli podziwiać zabytkowy ratusz, który ocalał przed zniszczeniami wojennymi.

Aktualnie Rotterdam to dynamicznie rozwijające się miasto z niecodzienną architekturą. Na pewno nasza uwagę będą przyciągać nowoczesne, wiszące mosty oraz szklane drapacze chmur. Warte uwagi, będzie również centrum handlowe Markthal. Jest to budynek mieszkalno-biurowy w kształcie podkowy, w którym znajduje się targ.

Na swojej check-liście można umieścić także wyjątkowy ogród zoologiczny "Diergaarde Blijdorp" Museum Boijmans Van Beuningen, w którym znajduje się ponad 125 000 dzieł.

Haga - druga stolica Holandii

Drugim, najważniejszym miastem w Holandii jest Haga - przeciwieństwo dużej i głośnej stolicy. Miejsce uznawane jest za spokojne i ciche, gdzie niewiele się dzieje. To właśnie w tym miejscu znajduje się siedziba parlamentu i rząd a także mieszka w nim król z rodziną.

Oczywistym miejscem do zwiedzania jest jeden z najpiękniejszych budynków rządowych - Pałac Binnenhof. Zaraz obok niego znajduje się promenada, na której można podziwiać 700-letnie budynki. W następnej kolejności można udać się do Muzeum Mauritshuis, gdzie znajdują się wystawy najlepszych holenderskich artystów.

Dziękujemy! Jeszcze tylko kilka informacji...

Wyjedź
do pracy w Holandii!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 RUIGROK Polityka prywatności