REJESTRACJA
<< Powrót

Gdzie najłatwiej znaleźć pracę za granicą?

gdzie-najlatwiej-znalezc-prace-za-granica
gdzie-najlatwiej-znalezc-prace-za-granica

Szukasz pracy za granicą? Zastanawiasz się nad tym, gdzie zacząć szukać zatrudnienia? Sprawdź zestawienie trzech państw, w których naprawdę opłaca się pracować.

Dania

Dania to kraj, w którym łatwo znaleźć pracę bez znajomości języka. Obecnie pracodawcy zgłaszają zapotrzebowanie m.in. na budowlańców, spawaczy oraz mechaników samochodowych. Oprócz tego wiele ofert dotyczy pracy w rolnictwie leśnictwie oraz w usługach. W sezonie letnim szybko znajdą zatrudnienie kelnerzy czy pracownicy hoteli. Zimą natomiast nie brakuje pracy związanej z obsługą stoisk świątecznych.

Zarobki w Danii

W Danii nie ma odgórnie ustalonej płacy minimalnej. Wyjątek stanowią jedynie stawki dla kierowców (ok. 23,29 EUR/za godzinę brutto) oraz pracowników produkcji (ok. 17,04 EUR/ za godzinę brutto). Pracownik ustala swoje wynagrodzenie indywidualnie z pracodawcą.

Najmniejsze stawki godzinowe zaczynają się najczęściej od ok. 22,81 EUR/ za godzinę oraz od ok. 5 367,07 EUR miesięcznie. Najwięcej zarabiają wykwalifikowani pracownicy umysłowi, którzy znają biegle język angielski i duński. W Danii tygodniowy czas pracy nie przekracza 37 godzin. Mniej od Duńczyków pracują jedynie Francuzi (35 godzin).

Norwegia

Jakie są zalety pracy w tym kraju?

  • Wysokie zarobki - przeciętnie wynagrodzenie wynosi ok. 3 593,97 EUR brutto.
  • Różnorodność ofert pracy, w tym także dla młodzieży i studentów.
  • Łatwość w porozumiewaniu się - Norwegowie świetnie znają język angielski.
  • Zapotrzebowanie na pracowników - zwłaszcza w branży przemysłowej i budowlanej.

Pracę w Norwegii z łatwością znajdą m.in. mechanicy, spawacze, kierowcy, lekarze, pielęgniarki, informatycy, nauczyciele czy sprzedawcy.

Holandia

Praca w Holandii dostępna jest zarówno dla specjalistów, jak i osób bez doświadczenia zawodowego. Nie brakuje atrakcyjnych ofert pracy w branży IT, e-commerce, a także w rolnictwie, ogrodnictwie, przemyśle i w ochronie zdrowia. Oprócz tego pracodawcy poszukują osób do pracy na magazynie, produkcji oraz na budowie. Do najbardziej popularnych prac należą tzw. prace sezonowe (w sadach, przy tulipanach, zbiorach truskawek itp.)

Wynagrodzenie w Holandii

Począwszy od 2023 roku pensja minimalna w Holandii sięga 1 934,40 EUR (brutto) miesięcznie, w przypadku osób powyżej 21 roku życia. Warto bowiem pamiętać o obowiązującym w tym kraju systemie wynagrodzeń (tzw. wiekówka), według którego młodszym pracownikom przysługują niższe zarobki. I tak minimalna pensja wynosi odpowiednio:

  • 1 547,50 EUR (brutto) dla osób w wieku 20 lat,
  • 1 160,65 EUR (brutto) dla osób w wieku 19 lat,
  • 967,20 EUR (brutto) dla osób w wieku 18 lat.

Tym samym rząd Holandii podniósł minimalne wynagrodzenie aż o 10,15 proc. To największa podwyżka od 1969 roku. Pod względem zarobków kraj ten zajmuje wysokie 3. miejsce w Europie. Co oprócz wieku wpływa na wysokość zarobków? Stawki zależą głównie od sektora zatrudnienia, posiadanych umiejętności, doświadczenia oraz zaangażowania.

Ulgi podatkowe

Kolejną zaletą pracy w Holandii jest możliwość optymalizacji podatków dzięki licznym ulgom. Przykładowo, dzięki uldze na dzieci (Inkomensafhankelijke Combinatiekorting) można odzyskać nawet 2 800 EUR.

Podsumowując, Holandia oferuje wiele atrakcyjnych możliwości rozwoju zawodowego, zarówno specjalistom, jak i osobom bez doświadczenia. Szukając pracy w tym kraju warto skorzystać ze wsparcia profesjonalnej agencji zatrudnienia. Za jej pośrednictwem możesz zdobyć pracę, a także uzyskać pomoc przy załatwianiu niezbędnych formalności oraz w znalezieniu zakwaterowania.

Dziękujemy! Jeszcze tylko kilka informacji...

Wyjedź
do pracy w Holandii!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 RUIGROK Polityka prywatności