REJESTRACJA
<< Powrót

Nieletni pracownik w Holandii – co musisz wiedzieć

Praca w Holandii - Co musi wiedzieć nieletni pracownik?

Wakacje to dla wielu młodych osób szansa na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Często brany pod uwagę jest również wyjazd za granicą. Wynika to z tego, że praca w innym kraju gwarantuje zarobienie większych pieniędzy w krótszym czasie. Holandia jest jednym z tych państw, w którym pracy sezonowej jest pod dostatkiem. W jakim wieku można zacząć szukać pracy za granicą? Czy są przepisy, które ograniczają wiek osoby chcącej podjąć zatrudnienie?

Praca dla młodzieży w Holandii a przepisy

W holenderskim prawie istnieje zapis o tym, że 15-letnia osoba może podjąć pracę zarobkową. Jednak trzeba pamiętać o tym, że ten przepis dotyczy tylko obywateli Holandii. Dodatkowo ciekawostką może być fakt, że wynagrodzenie dla osób w tym wieku jest bardzo niskie. Wynika to z prawa respektowanego w Holandii – wraz ze wzrostem wieku rośnie również wynagrodzenie pracownika tzw. wiekówka. Jednak trzeba mieć na uwadze to, że jest to zabieg zaplanowany i ma za zadanie skłonić młodzież do skupienia się na nauce, która powinna być jej priorytetem, a nie na pracy zarobkowej w Holandii. Przepisy wyglądają nieco inaczej w przypadku pracowników przyjeżdżających z innych krajów. W tym przypadku wymagane jest od nich bycie pełnoletnim.

Wyjazd do Holandii – szansa na spory zarobek dla młodzieży

Pracodawcy, z obawy o konsekwencje, nie zatrudniają osób niepełnoletnich zza granicy. Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem na znalezienie pracy w Holandii jest poczekanie aż skończy się 18 lat. Wtedy można rozpocząć współpracę np. z agencją zajmującą się rekrutacją osób do pracy za granicą. Wystarczy, że wcześniej wyszukasz ofertę pracy, która Ci odpowiada. Może to być np. praca sezonowa. Gdy już uda Ci się wybrać ofertę pracy w Holandii, która według Ciebie jest najatrakcyjniejsza – skontaktuj się z agencją. Wtedy poznasz szczegóły związane z Twoją pracą, zakwaterowaniem oraz przejazdem do Holandii. Są to istotne kwestie, ponieważ już na tym etapie możesz uzyskać informacje o specyfice Twojej przyszłej pracy oraz pozostałych aspektach związanych z codziennym funkcjonowaniem w nowym miejscu za granicą. Dodatkowo będziesz miał okazję dopytać o wszelkie kwestie, które Cię zastanawiają.

Zalety pracy za granicą dla osób młodych

Praca za granicą w młodym wieku ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to dobry sposób na zarobienie pieniędzy. Po skończeniu szkoły każdy ma jakieś plany. Są osoby, które chcą wyprowadzić się do innego miasta, założyć firmę lub pójść na studia, a to wiąże się z kosztami. Dodatkowo jest to niesamowita szansa na zwiedzenie Holandii i poznanie codziennego życia w innym kraju. W Holandii dużo osób mówi po angielsku, dlatego jest to również świetna okazja do poćwiczenia tego języka.

Dziękujemy! Jeszcze tylko kilka informacji...

Wyjedź
do pracy w Holandii!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 RUIGROK Polityka prywatności