REJESTRACJA
<< Powrót

Praca w Holandii czy w Niemczech? – różnice

Z każdym rokiem jest coraz więcej sezonowych ofert pracy za granicą. Nic więc dziwnego, że Polacy wciąż chętnie wyjeżdżają do innych krajów w celach zarobkowych. Najczęściej wybieranymi kierunkami są Holandia i Niemcy. To właśnie tam, każdego roku wyjeżdżają Polacy, aby zarobić pieniądze i móc je zainwestować w dowolny sposób. Jednak prawda jest taka, że niestety ludzie nie mają możliwości przebywania w dwóch miejscach jednocześnie i, w tym przypadku, osoba chcąca wyjechać za granicę musi szukać rozwiązania idealnego dla siebie. Jeśli Ty znajdujesz się na etapie wyboru kraju, do którego wyjedziesz, aby zarabiać pieniądze i bierzesz pod uwagę Holandię i Niemcy – idealnie trafiłeś. To tutaj, w jednym miejscu zostały zebrane najważniejsze różnice pomiędzy tymi dwoma państwami.

Koszty życia codziennego w Holandii i Niemczech

Jednym z najważniejszych aspektów są koszty związane z życiem codziennym. Oprócz tego, że wyjeżdżamy za granicę do pracy, musimy mieć na uwadze, że przez jakiś czas będziemy tam mieszkać. Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu większej sumy pieniędzy – warto wziąć to pod uwagę podczas wybierania kraju, do którego zamierzamy wyjechać. W Niemczech koszty wynajmu mieszkania czy pokoju są tańsze niż w Holandii. Warto zatem wybierać takie agencje pracy, które ofertują zakwaterowanie - wtedy te koszty będą zdecydowanie niższe.

Jakie prace wykonuje się w Niemczech i Holandii?

Ważne jest również sprawdzenie, jakie branże są tymi najpopularniejszymi zarówno w jednym jak i w drugim kraju. W Niemczech największą popularnością cieszą się oferty pracy w budownictwie, gastronomii i w dużych magazynach najbardziej znanych na świece marek. Jest tam również wiele ofert dla wykwalifikowanych specjalistów, m.in.: pielęgniarek, elektryków i hydraulików. Natomiast Holandia słynie z ogromnych upraw tulipanów i licznych szklarni na terenie całego kraju, dlatego dominują tam prace sezonowe i fizyczne. Oprócz tego poszukiwani są pracownicy w centrach dystrybucji towarów, na produkcji i w magazynach.

Różnica między Niemcami, a Holendrami

Wiele osób wyjeżdżając do innego kraju martwi się tym, czy odnajdą się w nowej rzeczywistości. Aby ten start był łatwiejszy warto zapoznać się z opiniami innych osób na temat konkretnych państw. Dzięki temu poznamy nastawienie oraz mentalność narodu. Pod tym względem istnieje spora różnica między Niemcami a Holendrami. Holendrzy są bardzo otwarci i pozytywnie nastawieni. Natomiast Niemcy są bardziej zdystansowani i mają zupełnie inne podejście do obcokrajowców. Jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że zarówno w Niemczech, jak i w Holandii można spotkać ludzi różnych narodowości. Istotne jest również to, że wbrew wszelkim stereotypom, Niemcy mają dobre zdanie o Polakach i uważają ich za rzetelnych pracowników.

Odległość miejsca pracy za granicą od miejsca zamieszkania

Odległość od miejsca zamieszkania ma znaczenie, jeśli planujesz częściej przyjeżdżać do domu, a nie przepadasz za długimi podróżami. W takiej sytuacji najłatwiej będzie dokładnie sprawdzić odległości brane pod uwagę. Jeśli mieszkamy przy niemieckiej granicy – wybór jest prosty. Natomiast, jeśli zastanawiamy się między pracą w zachodnich Niemczech a Holandią to odległość może być do siebie bardzo zbliżona i warto zwrócić uwagę na pozostałe aspekty brane pod uwagę w tym zestawieniu. Warto zwrócić uwagę na to czy agencje pracy oferują przejazd kredytowany za granicę oraz czy pomogą w organizacji transportu.

Znajomość języka angielskiego w Holandii i Niemczech

Znajomość języka angielskiego daje wiele możliwości. Dzięki tej umiejętności jesteśmy w stanie poradzić sobie, gdy podróżujemy po świecie. Znajomość języka angielskiego może również bardzo nam pomóc, gdy wyjeżdżamy do pracy za granicę. W Holandii, z językiem angielskim porozumiesz się z większością osób (zarówno w pracy jak i poza nią). Natomiast w Niemczech możesz mieć z tym mały problem - na co dzień można posługiwać się językiem angielskim, ale pracodawcy wymagają komunikatywnej znajomości języka niemieckiego. Warto mieć to na uwadze i z wyprzedzeniem odpowiednio się przygotować. Są jednak oferty pracy za granicą w których znajomość języka nie jest potrzebna i spokojnie można wyjechać do pracy bez tej umiejętności.

Bogactwo krajobrazów i zabytków Holenderskich oraz Niemieckich

Jeśli lubisz podróżować i oprócz zarabiania pieniędzy chciałbyś zwiedzić państwo, do którego jedziesz warto wcześniej zapoznać się z najpopularniejszymi i najciekawszymi zabytkami i sprawdzić, które państwo – Niemcy czy Holandia – oferują lepsze dla Ciebie opcje i najbardziej inspirujące miejsca. Warto mieć na uwadze to, że holenderskie wioski są naprawdę fascynujące i szybko można się nimi zauroczyć.

Dziękujemy! Jeszcze tylko kilka informacji...

Wyjedź
do pracy w Holandii!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 RUIGROK Polityka prywatności