Ruigrok

Praca w Holandii z pośrednikiem – jak sprawdzić jego wiarygodność?

Każda osoba podejmująca decyzje o wyjeździe do pracy w Holandii powinna wiedzieć, w jaki sposób zrobić to bezpiecznie. W Internecie można natrafić na wiele ogłoszeń i należy wiedzieć, w jaki sposób weryfikować konkretne oferty. Duża część osób decyduje się na współpracę z różnego rodzaju pośrednikami. Wybierając tę opcję wychodzą z założenia, że są w dobrych rękach. Jednak w tej kwestii należy zachować ostrożność, ponieważ wciąż na rynku znajdują się firmy, które nie działają zgodnie z prawem. Jak nie zostać oszukanym? Zapoznaj się z naszym wpisem i znajdź pośrednika pracy w Holandii, który będzie miał szczere intencje.

Czerwone flagi – na jakie sytuacje pośrednika pracy w Holandii zwracać uwagę?

Najważniejszą informacją jaką powinieneś wiedzieć jest to, że zgodnie z prawem, pośrednik pracy w Holandii nie powinien pobierać od Ciebie żadnych opłat z tytułu znalezienia pracy. Jeśli jednak spotkasz się z sytuacją, w której zażąda od Ciebie pieniędzy za pomoc w znalezieniu pracy za granicą, proces rekrutacji czy z jakiegokolwiek innego powodu to jest sygnał, że powinieneś jak najszybciej zrezygnować z jego usług. Nie warto ryzykować!

Jeśli zdecydujesz się na poszukiwaniu pośrednika w Internecie jest również kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę. Uczciwy agent powinien podać nie tylko numer telefonu, ale także maila bądź adres swojego biura. Każdy pośrednik powinien mieć swoje biuro, domenę i adres e-mail. Warto również poszukać informacji na temat pośrednika w Internecie. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie pod tym względem mediów społecznościowych. Możesz dołączyć do grup tematycznych pracy w Holandii – tam znajdziesz wiele cennych informacji, w tym również opinie poprzednich klientów.

W jaki sposób można sprawdzić pośrednika pracy w Holandii?

Aby przekonać się, czy dany pośrednik lub agencja działają legalnie powinieneś sprawdzić, czy posiada odpowiedni certyfikat Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Potwierdza go wpis w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia (KRAZ), na stronie www.kraz.praca.gov.pl. Możesz też sprawdzić w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS), czy pośrednik, którym jesteś zainteresowany ma założoną działalność gospodarczą, i od jak dawna. Jeśli Twoja rodzina lub znajomi wyjeżdżali do pracy w Holandii, możesz zapytać o ich doświadczenie oraz ewentualne sugestie dotyczące zaufanego pośrednika.

Czy warto podpisać umowę z pośrednikiem do pracy w Holandii?

Jeśli do tej pory nic nie wzbudziło Twoich podejrzeń – możesz rozważyć podpisanie umowy. Pamiętaj, że prawidłowa umowa powinna zawierać dokładne informacje dotyczące Twoich praw oraz obowiązków, podczas zatrudnienia. Dodatkowo na dokumencie powinny znaleźć się szczegóły dotyczące tego, co pośrednik lub agencja mają nam do zaoferowania. Pamiętaj również o tym, że umowa powinna być sporządzona w formie pisemnej, w języku, który rozumiesz. Warto przed podpisaniem umowy zapytać o wszystkie kwestie, których nie rozumiesz lub które Cię niepokoją.

Podobne wpisy