REJESTRACJA
<< Powrót

Praca wakacyjna w Holandii

Wyjazd do pracy za granicę, a zwłaszcza do pracy w Holandii nie od dziś cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. To doskonała okazja, aby w stosunkowo krótkim czasie zasilić swojego konto bankowe zastrzykiem dodatkowych środków pieniężnych. Praca w kraju wszechobecnych wiatraków cieszy się wielką popularnością zwłaszcza w ciepły letni czas. 

Praca w Holandii w okresie wakacyjnym jest szczególnie atrakcyjna pod względem zarobkowym dla uczniów i studentów, którzy w trakcie 2-3 miesięcznej przerwy od nauki mogą wyjechać i legalnie zarobić całkiem niemałe środki, aby stać się niezależnym finansowo. Gdzie pracować więc w wakacje w Holandii? Dowiedz się więcej!

Gdzie można znaleźć pracę w Holandii w wakacje?

W okresie letnim na holenderskim rynku nie brakuje ofert pracy. Najbardziej popularne wakacyjne prace sezonowe, to praca w m.in. praca w ogrodnictwie czy praca przy kwiatach. Może być to praca wykonywana na świeżym powietrzu, w pełnym słońcu, ale też w szklarniach. Pracownicy sezonowi znajdą również zatrudnienie w rolnictwie przy zbiorze i pielęgnacji owoców. Należy jednak pamiętać, że taka praca jest związana z wysiłkiem fizycznym.

Łatwiejsze obowiązki, na jakie możemy się zdecydować pracując w Holandii w wakacje to np. praca w zakładach produkcyjnych, przy taśmach, przy sortowaniu i pakowaniu paczek, transporcie i logistyce.

Zaczynając pracę w nowej firmie, masz zagwarantowane szkolenie wprowadzające. Niektóre firmy organizują kilkudniowe treningi, w trakcie których masz swojego osobistego trenera, który spędza z Tobą kilka dni i pod jego okiem uczysz się wykonywania swojej pracy.

Praca wakacyjna w Holandii bez znajomości języka

Wiele osób przed wyjazdem zarobkowym w wakacje do Holandii obawia się, że ze względu na brak znajomości języka niderlandzkiego nie znajdą pracy, nie poradzą sobie w codziennym życiu lub co gorsza zostaną oszukani.

Językiem urzędowym w Holandii jest niderlandzki, jednak ponad 90% holendrów płynnie posługuje się językiem angielskim. Ponadto z obywatelami tego kraju można porozumieć się również w języku niemieckim oraz francuskim.

Jest to swoją drogą ogromny atut pracy za granicą. Poniekąd jesteśmy zmuszeni aby rozmawiać w obcym języku i co za tym idzie, oprócz wykonywanej na co dzień pracy samej w sobie, uczymy się przyswajać i rozumieć inny język. Znajomość ta, może nam pozwolić na większy rozwój, większą wiedzę nie tylko na temat samej pracy, ale i życia codziennego w Holandii.

Co w sytuacji, gdy nie znamy języka angielskiego? Z pomocą przyjdą nam oferty pracy sezonowej w Holandii dopasowane do osób, które nie posługują się językiem obcym. Wśród nich znajdziesz ofertę idealną dla Ciebie i wyjedziesz do pracy w Holandii bez języka!

Ile można zarobić podczas pracy sezonowej w Holandii?

Ile będę w stanie odłożyć? – To jedno z najbardziej nurtujących pytań, które zadają sobie osoby myślące o wyjeździe zarobkowym w wakacje. 

Tutaj ciężko jest o udzielenie jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od tego w jakiej branży chcesz pracować, jaki system godzinowy Ci odpowiada, czy jesteś chętny na pracę w weekendy i święta. Dużo zależy od tego jaki styl życia prowadzisz, jakie masz codziennie potrzeby i czy przyjechałeś, aby zarobić i wziąć wszystkie zarobione środki do Polski albo jesteś osobą, która chce w pełni wykorzystać czas spędzony w Holandii.

Przyjmijmy jednak, że w trakcie wakacyjnej pracy w Holandii bez problemu uda Ci się odłożyć 400 euro miesięcznie nie oszczędzając. Jeżeli będziesz oszczędzał, brał nadgodziny, pracował w święta i weekendy możesz odłożyć nawet do 600 euro miesięcznie, co daje pokaźną sumą po przepracowanych 3 miesiącach, bo około 7000 zł. 

Czy warto wyjechać do pracy sezonowej w Holandii?

Praca sezonowa w Holandii cieszy się bardzo dobrą opinią. 

Tzw. „sezon na pracę” trwa w Holandii od maja do co najmniej września.

Jest to więc doskonała propozycja dla wszystkich osób:

  • małoletnich; w Holandii pracę mogą podjąć osoby, które ukończyły już 15 rok życia
  • o niskich kwalifikacjach; nie potrzebujesz specjalnych zdolności, aby podjąć pracę - wystarczą Twoje chęci, opiekunowi na miejscu wszystkiego cię nauczą 
  • chcących zarobić niemałe pieniądze w krótkim okresie czasu; podczas pracy w Holandii w ciągu 3 miesięcy możesz zaoszczędzić nawet 7000 zł

Co roku gospodarka holenderska potrzebuję około 200 tys. pracowników do pracy w:

  • dystrybucji
  • rolnictwie
  • na budowach
  • w logistyce,
  • w hotelarstwie.

Polacy są najliczniejszą mniejszością narodową w Holandii i cieszą się ogromnym uznaniem w kręgach w holenderskich pracodawców.

Pytanie końcowe brzmi – Czy warto wyjechać do Holandii w wakacje? Zdecydowanie tak! Oprócz wysokiego wynagrodzenia, masz możliwość podniesienia swoich kwalifikacji i zdobycia cennego doświadczenia. Pracę w międzynarodowej atmosferze, naukę pracy w zespole i pokonywanie własnych słabości. Czekają na Ciebie nowe możliwości, jak np. kursy językowe, doszkalające, poznawanie mnóstwa nowych, interesujących osób, ale przede wszystkim to wspaniała przygoda i możliwość przekonania się na własnej skórze, na czym polega wyjazd zarobkowy do Holandii.

Dziękujemy! Jeszcze tylko kilka informacji...

Wyjedź
do pracy w Holandii!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 RUIGROK Polityka prywatności